کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

تفاوت کیفیت بنزین در جایگاه‌های مختلف صحت ندارد

(0 رای‌ها)
فرناز محرر - مردم‌نو؛ نشست خبری محمود آقامحمدیان- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان با محوریت عملکرد یک سال گذشته این شرکت و میزان مقایسه‌ای مصارف فرآورده‌های نفتی مایع و CNG طی دو سال گذشته، صبح چهارشنبه سی‌ام فروردین‌ماه برگزار شد.
تفاوت کیفیت بنزین در جایگاه‌های مختلف صحت ندارد آقامحمدیان با یادآوری اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان از حدود سال 1316 با نام شعبه پخش زنجان به‌عنوان یکی از شعب ناحیه قزوین شروع به فعالیت کرده است، گفت: پس از تغییرات سازمانی از اواخر سال 1372 استان زنجان از منطقه قزوین جدا شده و به‌عنوان یکی از مناطق مستقل شرکت با سه ناحیه مرکزی، خدابنده و ابهر آغاز به فعالیت کرد.
وی با اشاره به اینکه در حال‌حاضر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی زنجان با در اختیار داشتن یک انبار با حجم ذخیره‌سازی 102 میلیون لیتر به فعالیت خود ادامه می‌دهد، خاطر‌نشان کرد: این شرکت در حال‌حاضر با 217 نفر نیروی انسانی، 53 جایگاه روزانه با توزیع حدود 5/2 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی برای مصارف حمل‌ونقل، صنایع، کشاورزی و مصارف حرارتی روستایی و 430 هزار مترمکعب گاز طبیعی در بخش حمل‌ونقل در شاهراه ترانزیتی شمال‌غرب کشور با همسایگی با هفت استان قزوین، همدان، کردستان، آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل و گیلان فعالیت دارد.
 مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان در رابطه با عملکرد مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی استان زنجان در سال 1395 گفت: مجموع فروش حدود 463 هزار لیتر طی 117 پرواز بود که از این مقدار 104 هزار و 643 لیتر طی 19 پرواز به‌صورت نقدی به شرکت ایران ایرتور، 332 هزار و 70 لیتر طی 65 پرواز به‌صورت اعتباری به شرکت ماهان و حدود 26 هزار لیتر طی 33 پرواز به‌صورت اعتباری به هلال احمر، نیروی انتظامی و سایر بخش‌ها فروخته شده است. محمود آقامحمدیان ضمن یادآوری هزارو 530 مورد بازرسی‌های شبانه‌روزی از مجاری عرضه، خاطرنشان کرد: مجموع جرایم تعیین‌شده در کمیته تخلفات منطقه طی سال گذشته حدود سه میلیارد و 300 میلیون ریال بوده است.
 وی همچنین در رابطه با وضعیت درجه‌بندی جایگاه‌های استان، گفت: در حال‌حاضر استان زنجان دارای 53 جایگاه است که از این تعداد 20 جایگاه در درجه ممتاز قرار دارند.
 این مسئول ادامه داد: در حال‌حاضر اکثریت جایگاه‌های استانداردسازی شده موفق به دریافت گواهینامه از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران شده‌اند.
آقامحمدیان میزان صرفه‌جویی ارزی حاصل از مصرف CNG در بحث کاهش میزان مصرف بنزین در کشور را در سال 95 به میزان بیش از 438 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: سهم CNG در سال 95 در بخش سوخت حمل‌ونقل خودروهای سبک به میزان 37 درصد ثبت شده است.
وی افزود: تعبیه محل نصب پلمب درب دیسپنسرها در کلیه جایگاه‌های استان برای اولین‌بار در کشور، نصب پلمب درب دیسپنسر در کلیه جایگاه‌های استان برای اولین‌بار در کشور در راستای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی در فروش گاز طبیعی فشرده و تلاش برای افزایش میزان سهم CNG در سبد سوخت خودروهای سبک استان به بیش از 40 درصد از جمله دستاوردهای شرکت پخش فرآورده‌های نفتی زنجان طی سال گذشته بوده است. آقامحمدیان همچنین درخصوص افتتاح جایگاه‌ها در سال 95 نیز گفت: جایگاه شهید شهریاری با سرمایه‌گذاری 20 میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینی به مساحت سه هزار و 840 مترمربع با 10 تلمبه و 20 نازل و ظرفیت ذخیره‌سازی 250 هزار لیتر فرآورده بنزین و نفتگاز و اشتغالزایی 12 نفر و جایگاه دومنظوره مجتمع خدماتی شهر سفید به‌عنوان پنجاه‌و سومین جایگاه با سرمایه‌ای بالغ‌بر 20 میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه هکتار با تجهیزاتی شامل بر 12 نازل بنزین و 12 نازل نفتگاز، طی سال 95 افتتاح شده‌اند.
وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت شهرستان خرمدره و توسعه و پیشرفت صنایع و افزایش روزافزون جمعیت شهرستان با پیگیری‌های سرمایه‌گذار و تعامل و همکاری شرکت ملی پخش، پروژه جایگاه افق خرمدره در دهه فجر توسط استاندار کلنگ‌زنی شد. برآورد بودجه این پروژه که با سرمایه‌گذاری شخصی بوده، به مبلغ دو میلیارد و 600 میلیون تومان تخمین زده شده و در زمینی به مساحت دو هزار مترمربع با سه سکو و 14 نازل عرضه بنزین احداث شد که با ساخت و افتتاح این جایگاه تعداد جایگاه‌های شهرستان خرمدره به پنج جایگاه خواهد رسید.
محمود آقامحمدیان با بیان اینکه از این پس جایگاه‌های عرضه فرآورده نفتی و CNG تحت پوشش برند و در قالب شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده نفتی و CNG به فعالیت ادامه خواهند داد، عنوان کرد: برندهایی برای جایگاه‌های عرضه سوخت تشکیل شده و هر یک تعدادی جایگاه را زیر پوشش قرار خواهند داد. شرکت صاحب صلاحیت یا برند می‌تواند از طریق احداث جایگاه‌های جدید، خرید جایگاه‌های موجود یا فراهم آوردن خدمات مورد نظر در جایگاه‌های موجود بدون اصرار بر تجمع مالکیت به فعالیت بپردازد. آقامحمدیان هدف اصلی راه‌اندازی شرکت صاحب صلاحیت یا برند را ارتقای رفاه و ایمنی و افزایش کیفیت خدمات قابل ارائه به مصرف‌کنندگان و در نهایت بهبود کارایی سازمان و روش‌های توزیع سوخت و برنامه‌های راهبردی شرکت ملی پخش با رویکرد جدید کسب‌وکار دانست و ادامه داد: می‌توان ارزیابی و هدف از این تغییر و چرخش استراتژیک در ماموریت سازمان را توسعه و تعالی سیستم برای رسیدن به اهداف جدید برشمرد که همراه با افزایش نظارت و کاهش تصدی‌گرها و در مجموع جایگزین شدن رقابت به‌جای انحصار و تقویت بخش خصوصی خواهد بود.
وی ادامه داد: در این روش جدید توزیع فرآورده مایع و CNG شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، متولی ارزیابی و صدور مجوز فعالیت شرکت صاحب صلاحیت برند است که براساس معیارهای تعیین‌شده نسبت به ارزیابی و صدور مجوزهای مربوطه اقدام می‌کند.
 این مسئول معیارهای ارزیابی شرکت‌های صاحب صلاحیت برند در بخش فرآورده مایع و CNG را مشتمل بر شاخص‌های توان مالی با سابقه اجرایی، نیروی انسانی، فرآیندهای داخلی کسب‌وکار به‌منظور بهبود در فرآیندهای عملیاتی به‌منظور ارتقای کیفیت و ایجاد زیست رقابتی اعلام کرد و گفت: همشهریان محترم استان به‌منظور کسب اطلاعات و آگاهی از روش‌های احداث جایگاه‌های جدید، فهرست شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی مایع و CNG دارای مجوز فعالیت موقت، دستورالعمل طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی مایع و CNG و همچنین فرم پرسشنامه و لیست مدارک لازم برای درخواست ایجاد شرکت زنجیره‌ای توزیع و در نهایت دستورالعمل اجرایی شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع فرآورده‌های نفتی مایع و CNG می‌توانند به واحد بازرگانی شرکت ملی پخش منطقه زنجان مراجعه یا از طریق آدرس اینترنتی: zanjan.niopdc.ir – commerce.niopdc اطلاعات تکمیلی را دریافت کنند.
اجرایی شدن طرح قطع موقت سوخت خودروهای فاقد بیمه
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان از اجرایی شدن طرح قطع موقت سوخت خودروهای نفتگازسوز فاقد بیمه خبر داد و گفت: در صورت رفع مشکل از طرف مالکان، امکان برقراری سوخت در اسرع وقت وجود دارد.
محمود آقامحمدیان با بیان اینکه در سال 95 میزان سوخت پایه خودروهای نفت‌‌سوز در چندین مرحله کاهش یافت، افزود: از این‌رو خودروها برای دریافت سوخت بیشتر نیاز به دریافت بارنامه یا صورت‌وضعیت از سازمان حمل‌ونقل و پایانه‌ها دارند.
آقامحمدیان درخصوص اقدامات نوروزی شرکت نیز گفت: انجام طرح گلگشت نوروزی توسط منطقه در سه مرحله: مرحله اول بهمن‌ماه، مرحله دوم اسفندماه و مرحله سوم در خلال تعطیلات نوروزی 96، حضور کشیک در تامین و توزیع و سرویس‌های صنعتی و حمل‌ونقل و کنترل کیفیت در ستاد و انبار، اعزام کارشناسان کنترل و کیفیت برای آزمایش کنترل کیفی جایگاه‌ها به‌صورت روزانه، آماده بودن نفتکش‌ها در انبار و تنظیم کشیک نفتکش‌ها، کنترل روزانه موجودی مخازن انبار و پیگیری در رسید فرآورده‌ها مخصوصا بنزین، هماهنگی با رؤسای نواحی برای خرید به‌موقع بنزین و نفتگاز جایگاه‌ها از جمله اقدامات نوروزی این شرکت طی تعطیلات نوروز بوده است.
تفاوت کیفیت بنزین در جایگاه‌های مختلف صحت ندارد
در پایان این نشست خبری، آقامحدیان به پرسش خبرنگاران پیرامون بحث‌های به‌وجود آمده در رابطه با تفاوت کیفیت بنزین جایگاه‌ها و عدم دقت در اندازه‌گیری میزان سوخت پاسخ داد.
وی با تاکید بر اینکه مسئله تفاوت کیفیت بنزین‌های عرضه‌شده از جایگاه‌های مختلف در استان صحت ندارد، تصریح کرد: بنزینی که در استان توزیع می‌شود، سطح کیفی برابر با استاندارد کشوری دارد و بنزین همه جایگاه‌ها از یک مبداء و یک ناوگان به استان وارد می‌شوند و هیچ تفاوتی در کیفیت بنزین‌های عرضه‌شده در جایگاه‌های استان وجود ندارد.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان، از مصرف 15 میلیون و 400 هزار لیتری بنزین در دوره زمانی تعطیلات نوروزی در استان خبر داد و افزود: این دوره زمانی از ۲۶ اسفند سال گذشته تا هشتم فروردین‌ماه امسال ادامه داشت که میزان مصرف در مدت مشابه سال قبل 13 میلیون و 656 هزار لیتر بوده است. این قیاس مصرف حاکی از یک روند رو به رشد 12 درصدی در میزان مصرف استان بوده است. همچنین میزان مصرف نفتگاز بخش حمل‌ونقل استان طی دوره زمانی فوق در سال‌جاری پنج میلیون و 950 هزار لیتر و در مدت مشابه سال قبل چهار میلیون و 850 هزار لیتر بوده که این میزان هم نشان از رشد 22 درصدی دارد.
وی روند مصرف بنزین سوپر را در استان افزایشی دانست و گفت: روند مصرف بنزین سوپر در استان از رشد 12 درصدی برخوردار بوده است. میزان مصرف در سال جاری 290 هزار لیتر بوده، در حالی که میزان مصرف در مدت مشابه سال قبل 258 هزار لیتر بوده است. همچنین متوسط مصرف روزانه بنزین در تعطیلات سال جاری یک میلیون و 180 هزار لیتر و در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و 50 هزار لیتر  بوده و مصرف سوخت نفتگاز ناوگان حمل‌ونقل نیز در سال جاری 457 هزار لیتر و در  مدت مشابه سال قبل 373 هزار لیتر بوده است.
این مسئول عنوان کرد: سال گذشته در استان 146 میلیون و 360 هزار متر‌مکعب CNG مصرف شده است که این میزان مصرف نسبت به سال 94 از افزایش 10 درصدی برخوردار بوده است. علت این رشد را می‌توان در مدار بودن همه جایگاه‌های CNG استان با حداکثر ظرفیت و تمایل بیشتر شهروندان و مسافران به استفاده از این سوخت پاک دانست. همچنین مصرف بنزین معمولی چهار درصد، نفتگاز غیرنیروگاهی ۱۱ درصد و نفت‌کوره ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال ۹۴ داشته و مصرف نفت سفید ۶ درصد و گاز مایع هشت درصد و نفتگاز نیروگاهی نیز ۱۱ درصد کاهش در مصرف نسبت به سال ۹۴ داشته‌اند و در مجموع مصرف فرآورده‌های نفتی در استان در سال 95 نسبت به سال 94 با هشت درصد افزایش همراه بوده است.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .