کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان: جذب سرمایه‌گذار هدف اصلی سازمان صنعت و معدن است

(0 رای‌ها)
حمیده بلوری - مردم‌نو؛ نشست مطبوعاتی سازمان صنعت، معدن و تجارت با حضورر ریاست این سازمان، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، سرپرست بانک صنعت و معدن زنجان، رؤسای تشکل‌های خانه صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی و صنایع، معادن و کشاورزی و اتاق اصناف و رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان برگزار شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان: جذب سرمایه‌گذار هدف اصلی سازمان صنعت و معدن است در این نشست رئیس صنعت، معدن و تجارت استان روز ملی اصناف مصادف با اول تیرماه و روز ملی صنعت و معدن مصادف با دهم تیرماه را به تمامی‌ تلاشگران این حوزه تبریک گفت و اظهار داشت: موضوع تولید و اشتغال که امسال با توجه به شعار انتخابی از سوی رهبر انقلاب در اولویت کشور قرار گرفته، به دغدغه اصلی همه ما تبدیل شده است. به این منظور و برای رفع مشکل بیکاری، یکی از اهداف اصلی ما تقویت تشکل‌های بخش خصوصی است. بنابراین در سه سال اخیر حداکثر تفویض اختیار به تشکل‌های خانه صنعت و معدن، اتاق اصناف و بازرگانی و سازمان نظام مهندسی معدن در برنامه ما قرار داشت. فغفوری در ادامه افزود: تا پایان سال 92 حجم سرمایه‌گذاری استان دو هزار و 500  میلیارد تومان بود که براساس برنامه راهبردی که ما را مکلف می‌کرد هر سال هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری را افزایش دهیم، اکنون این رقم به بیش از پنج هزار و 300 میلیارد تومان رسیده است. فغفوری همچنین تاکید کرد: در نیمه دوم سال گذشته طرح‌های سرمایه‌گذاری خوبی کلنگ‌زنی شد که بخشی از آن‌ها تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. در حوزه صنعت و معدن نیز ساماندهی خوبی صورت گرفته است؛ چنان که تا آبان‌ماه سال 93 در حالی که تا آن روز در حوزه معدن هیچ‌گونه مزایده‌ای برگزار نشده بود، چهار مزایده مطلوب به انجام رسید و همگی به بخش خصوصی واگذار شد. حتی برخی از واحدها انحصاری بودند و با تعیین تشریفات مربوطه تخصیص آن‌ها انجام گرفت و بازرسی و نظارت از طریق نظام مهندسی معدن برای اولین‌بار در مورد مزایده‌های صورت‌گرفته به انجام رسید. فغفوری در ادامه از پیگیری سه پهنه ماهنشان، طارم و سلطانیه خبر داد و در این خصوص عنوان کرد: تعیین نقاط پرپتانسیل صورت‌گرفته و کارگروه تعامل کشوری پیگیر است تا با رعایت مسائل زیست‌محیطی اقدامات لازم را به انجام رساند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در ادامه مهم‌ترین مشکل را درباره واحدهای بدون مجوز، فرار از مالیات عنوان کرد و افزود: از 6 هزار واحد صنفی بدون مجوز، چهار هزار واحد برای گرفتن پروانه کسب و مجوز قانونی اقدام کرده‌اند. در حوزه تجارت خارجی نیز عملکرد استان مطلوب بوده است؛ چراکه از 262 میلیون دلار به 354 میلیون دلار صادرات در پایان سال 95 دست یافتیم. همچنین 94 واحد صادراتی در سطح استان داریم که 14 واحد از این تعداد به جرگه صادرکنندگان اضافه شدند و به تدریج یکی از برنامه‌های طرح صادرات در حال جمع‌بندی شدن است. فغفوری تصریح کرد: جذب سرمایه‌گذار هدف اصلی ما در سال 96 است و یکی از اولویت‌های مهم کاری ما پرداختن به این موضوع خواهد بود.
فغفوری در ادامه از راه‌اندازی اولین واحد خودروی برقی کشور با سرمایه‌گذاری بیش از یک میلیارد دلار در استان زنجان خبر داد و افزود: این واحد تولیدی قادر است توسعه زنجان را متحول کند. فغفوری در ادامه به واحد پتروشیمی ‌و ریخته‌گری سهند به‌عنوان سرمایه‌گذاری‌های بزرگ بخش خصوصی در استان اشاره کرد و درخصوص تسهیلات تزریق‌شده به واحدهای صنعتی، گفت: با توجه به ابلاغ اعتبارات، طرح رونق 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات کشوری در نظر گرفته شده بود که از این میزان سهم استان زنجان 443 میلیارد تومان اعلام شد. اما ما توانستیم با جذب 570 میلیارد تومان؛ یعنی مبلغی بیش از اعتبار تعیین‌شده، این مبلغ را به‌صورت تسهیلات به واحدهای صنعتی استان اعطا کنیم.
در ادامه این نشست نباتچیان، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت درخصوص وظایف خانه صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: وظیفه ما یک وظیفه غیرحاکمیتی در بخش خصوصی است. صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری، نظارت، مواظبت و صیانت از سرمایه‌گذار و کمک به تعامل موثر میان دولت و بخش تولید از وظایف محول‌شده به خانه صنعت، معدن و تجارت است. در حال‌حاضر جذب سرمایه‌گذاران خارج از استان و غیربومی ‌در اولویت اقدامات و فعالیت‌های این خانه قرار دارد. پروژه‌های مختلفی از جمله سیمان خمسه و ابر پروژه‌ای مانند اتومبیل برقی با جذب سرمایه‌گذاری بسیار بالایی همراه خواهد بود؛ علاوه‌بر اینکه این پروژه عظیم نیازمند حمایت دولتی نیز هست. نباتچیان در ادامه عنوان کرد: اگر قرار است زنجان به استانی صنعتی تبدیل شود، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بالا و برپایی پروژه‌های عظیم صنعتی است.
در ادامه این نشست امیری، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان از عضویت 867 نفر در این سازمان با رشته اصلی معدن و با گرایش‌های مختلف از جمله معدن، متالوژی، نقشه‌برداری، شیمی ‌معدنی، محیط‌زیست و... خبر داد و افزود: از این تعداد 286 نفر توسط وزارت صنعت و معدن دارای پروانه اشتغال هستند.
وی همچنین به وجود 360 معدن فعال و غیرفعال در استان زنجان اشاره کرد و در بخش دیگری از سخنان خود نیز از ایجاد شهرک صنعتی ترکیه در زنجان خبر داد.
در ادامه احمدی، معاون شهرک‌های صنعتی استان زنجان درخصوص فعالیت‌های انجام‌گرفته درباره شهرک‌های صنعتی، عنوان کرد: در حال‌حاضر 20 شهرک صنعتی در استان وجود دارد که در دو هزار هکتار از اراضی استان واقع شده‌اند. احمدی در ادامه از برگزاری 12 نمایشگاه داخلی و 168 دوره آموزشی و آموزش سه هزار و 500 نفر- ساعت در این مدت خبر داد. وی همچنین اعلام کرد: از آنجایی که شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از تسهیلات بهره‌مند شوند، هفت واحد صنعتی استان به واحدهای دانش‌بنیان تبدیل شدند.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .