کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

درباره ما

درباره روزنامه مردم نو
صاحب امتیاز و مدیرمسئول این نشریه در دی ماه 1376 درخواست انتشار یک نشریه با زمان انتشار هفتگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می کند. وزارت مذکور پس از 2 سال دوندگی متقاضی و بررسی های  فراوان در ادارات و واحدهای تشکیلات مربوطه، در بهمن ماه سال 1378 مجوز دوهفته نامه مردم خدابنده را به نام متقاضی در گستره توزیع منطقه ای (استانهای زنجان و تهران ) صادر می نماید.
 مدیرمسئول این دو هفته نامه از بهمن ماه سال 78 تا پایان آن سال این نشریه را در چند شماره به صورت پیش شماره منتشر می کند و از 17 فروردین 1379 شمارگان مسلسل آن شروع می شود. این نشریه در 4 صفحه که صفحات اول و آخر آن دو رنگ و صفحات داخلی آن تک رنگ است تلاش می کند اخبار محلی و ملی آن زمان را در حد مقدورات به چاپ برساند. در آن سال ها حضور فقط 5 هفته نامه و 2 دوهفته نامه و یک ماهنامه در استان زنجان، عمدتا تلاش می کردند هر کدام صفحات خود را در نبود اینترنت،  شبکه های اجتماعی، نارسایی های رسانه ملی، پایین بودن سطح تعداد تیراژ نشریات سراسری در شهرهای استان با مطالب مورد نیاز مخاطبان و انعکاس اخبار و اطلاعات منتشر کنند.
دوهفته نامه مردم خدابنده در استان زنجان به لحاظ سابقه تاریخی شهرستان خدابنده و عدم وجود یک نشریه محلی در آن منطقه تلاش کرد بیشتر مطالب نشریه را اختصاصا به اخبار و اطلاعات منطقه هدایت کرده و افزایش سطح آگاهی های عمومی  مردم آن شهرستان را سرلوحه کار خود قرار دهد.
در تابستان سال 1380 این نشریه پس از دو نوبت حضور مستمر در جشنواره سراسری مطبوعات و یک نوبت حضور در جشنواره مطبوعات منطقه ای شمالغرب کشور به دلیل عدم وجود نشریه مکتوب روزانه در استان زنجان درخواست تغییر وضعیت نشریه دوهفته نامه مردم خدابنده به نشریه روزانه را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه داد.
روزهای پایانی دی ماه سال 1381استان زنجان در تاریخ مطبوعاتی خود اخذ مجوز انتشار اولین روزنامه را ثبت کرد و برای نخستین بار استان زنجان صاحب روزنامه شد. انتشار این روزنامه  در روزهای اول به دلیل نبود زیرساختهای لازم اعم از نیروی انسانی ماهر خبری روزانه و تجهیزات الکترونیکی و چاپخانه های روزانه با امکان چاپ کاغذ رول برای انتشار یک نشریه روزانه در استان بسیار سخت و ناممکن بود. به همین دلیل گام نخست با تربیت نیروی انسانی و خبرنگار روزانه برای روزنامه بود. چند ماه طول کشید تا با کمک اساتید علوم ارتباطات دانشگاه علامه تعداد 30 نفر در دفتر روزنامه آموزش خبرنگاری با متد و روش روزنامه ای را آموزش ببینند و سپس انجام کارهای عملی آن و به دنبال آن تجهیز امکانات و منابع برای یک کار جدید در استان زنجان آغاز شد.
دی ماه سال 1382 شروعی بود برای آغاز یک حرکت نوین با انتشار یک مطبوعه روزانه به نام روزنامه مردم نو در تاریخ مطبوعات استان زنجان که در 4 صفحه با صفحات اول و آخر رنگی و صفحات داخل تک رنگ در تیراژ 15000 نسخه  در روز با محتوایی کاملا بومی و محلی با پردازش بر موضوعات خاک خورده ای که نیاز به کالبد شکافی رسانه ای در آنها موج می زد، و این ادامه داشت تا امروز که شاهد انتشار شمارگان آن به صورت مرتب و منظم و با تیراژ روزانه 5000 نسخه که توانسته است در سبد کالاهای ضروری روزانه آحاد مختلف مردم استان زنجان با انتخاب سرخط خبرها و گزارشهای متنوع جای باز کند.
امروز انتشار روزانه روزنامه مردم نو برای مردم استان زنجان امری عادی و پیگیری اخبار این نشریه عادتی شده برای بسیاری از مردم استان از جمله  قشر دانشجو، بازاری، مدیران غیردولتی، دولتی و... که تلاش می کنند برای هم افزایی اطلاعات روزانه خود از دیارشان، خبر از روزنامه مردم نو بگیرند. روزنامه مردم نو در بین هم استانی های ساکن سایر شهرهای کشورمان هم طرفداران زیادی دارد و این نشریه برای شهرهای نزدیک به صورت روزانه و شهرها و استانهای دور به صورت هفتگی از طریق پست ارسال می شود. کتابخانه های ملی، آستان قدس رضوی،  دانشگاه تهران، دانشگاه تبریز و نهاد کتابخانه های استان از جمله مجموعه هایی هستند که همه ساله مجلدهای مکتوب یا لوح فشرده روزنامه را خریداری و در کتابخانه های خود در معرض استفاده علاقمندان قرار می دهند.
محتوای این روزنامه از سال های گذشته نشان داده است که روزنامه مردم نو تلاش می کند فارغ از مباحث سیاسی و جنجال هایی که به اصل استقرار انتشار یک روزنامه محلی آسیب جدی وارد کند به دور بوده و به نیازهای واقعی خبری در حوزه های اقتصادی، اجتماعی فرهنگی و سیاسی بپردازد تا سطح آگاهی عمومی مردم را بر اساس رسالتی که به عهده دارد افزایش دهد.
امروز مردم استان زنجان به توسعه فرهنگی در حد مقدورات و امکانات موجود به آن دست یافته است و در مسائل مهم استان تلاش می کنند که نقش آفرینی کرده و اظهار نظر جدی داشته باشند. موضوعاتی نظیر محیط زیست، حیات وحش، توجه به توسعه شهری ، اقتصاد پایدار، توسعه متوازن و ... که همه آنها نقش حضور موثر و مستمر رسانه ها از جمله روزنامه مردم نو در استان زنجان را می طلبد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .