کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

در گفت‌و‌گوی مردم‌نو با نویسنده کتاب اعجاز گیاهان دارویی عنوان شد؛ درمان سنگ کلیه و کبد چرب با گیاهان دارویی

(0 رای‌ها)
مردم‌نو؛ از نظر تاریخی، گیاهان و به‌خصوص گیاهان دارویی اهمیت فراوانی در توسعه جوامع داشته و تحقیقات وسیعی برای یافتن فرآورده‌ها و مواد طبیعی دارویی گیاهی در طول تاریخ انجام شده است. گیاهان دارویی از زمان‌های بسیار دور از ارزش و اهمیت خاصی در تامین بهداشت و سلامتی جوامع، هم به لحاظ درمان و هم پیشگیری از بیماری‌ها برخوردار بوده و هستند. این بخش از منابع‌طبیعی قدمتی همپای بشر داشته و یکی از مهم‌ترین منابع تامین غذایی و دارویی بشر در طول نسل‌ها بوده‌اند.
در گفت‌و‌گوی مردم‌نو با نویسنده کتاب اعجاز گیاهان دارویی عنوان شد؛ درمان سنگ کلیه و کبد چرب با گیاهان دارویی احسان بابایی، نویسنده کتاب اعجاز گیاهان دارویی در گفت‌وگو با مردم‌نو درباره اهمیت و ویژگی‌های گیاهان دارویی، می‌گوید: یکی از موضوعاتی که این روزها درخصوص بیماری‌ها و درمان آن ورد زبان‌هاست، استفاده از داروهای گیاهی و درمان بیماری‌ها به‌وسیله داروهای گیاهی است. خوشبختانه چندیست که در کشور ما این روش خواسته یا ناخواسته در حال گسترش میان آحاد جامعه بوده و هیچ محدودیتی برای قشر و طبقه خاصی قائل نیست. از این‌رو، شناخت گیاهان دارویی و شفابخش نیز امری ضروری است. باید در نظر داشت که طب سنتی هیچگاه از طب اسلامی جدا نبوده و همواره علاج بیماری‌ها را در روایات مختلف شاهد بوده‌ایم. امام صادق علیه‌السلام وجود طبیب را یکی از نیازمندی‌های ضروری اجتماع می‌داند. در احادیث مختلفی از ائمه(ع) به وفور از اهمیت و جایگاه سلامتی جسم و روح شنیده‌ایم. خداوند متعال نیز در قرآن کریم، هنگام شرح صفات «طالوت» برای صلاحیت رهبری بنی‌اسرائیل، به نیروی جسمانی او در ردیف نیروی علمی‌اش اشاره می‌کند.
نظر به اهمیت سلامتی جسم که طبعا موجب سلامتی روح و اطرافیان نیز هست، لازم است شناختی هرچند جزئی از گیاهان شفابخش که سهم عمده‌ای در سلامتی بشر دارند، داشته باشیم. از این‌رو مختصرا به قسمت‌هایی از کتابم که در شرف اتمام است، اشاره می‌کنم. پس از پژوهش‌های فراوان، محققان به این نتیجه رسیده‌اند که تنها راه رسیدن به آرامش و سلامت، بازگشت به دامان طبیعت و درمان بیماری‌ها به‌وسیله داروهایی است که عوارضی پس از درمان یا پیشگیری از پیشرفت بیماری، نداشته باشد. از این‌رو  گیاهان همواره پاسخگوی نیازهای جسمی و روحی انسان‌ها بوده و هستند. انسان‌ها از سویی غذا، دارو و بسیاری از مایحتاج خود را از گیاهان دریافت می‌کنند و از سوی دیگر با حضور در طبیعت و نگریستن به گل‌های زیبا و درختان سرسبز نشاط روحی و انبساط خاطر یافته و تامل در مراحل زندگی و حالات گیاهان نیز منشاء الهامات دینی برایشان است. بررسی گیاهان و جایگاه آن‌ها در ابعاد مختلف زندگی می‌تواند تاثیر مهمی در سلامتی انسان داشته باشد.
داروهای شیمیایی از برخی جهات نسبت به داروهای گیاهی برتری دارند؛ ولی مصرف طولانی آن می‌تواند عوارض جانبی برجای گذارد و حتی ممکن است از خود بیماری نیز خطرناک‌تر باشد. همچنین استفاده مداوم، بی‌رویه و نادرست داروهای شیمیایی ممکن است باعث مقاوم شدن عامل بیماری‌ها در مقابل این نوع داروها شود. قصد بنده این است تا با انتشار خواص گیاهان دارویی از منظر اسلام و طب سنتی که در کتاب در حال چاپم تحت عنوان «گیاهان دارویی و اعجاز در بهبود بیماری‌ها»  پیوندی دوباره با طبیعت را به دوستداران این معجزه طبیعت هدیه کنم.
بابایی در پاسخ به این سوال که مشکلات مربوط به سنگ کلیه از طریق طب سنتی چگونه مرتفع می‌شود، می‌گوید: ببیند همیشه پیشگیری بهتر و موثرتر از درمان بوده است. باید به این نکته توجه داشت که آب‌های زیرزمینی زنجان به‌دلیل گذر از لایه‌ها و پوسته‌های آهکی، دارای املاح زیادی از آهک است که در اثر مصرف می‌تواند در برخی افراد منجر به تشکیل سنگ کلیه شود که می‌توان با راهکارهای ساده بر این مشکل فائق آمد که یکی از آن‌ها استفاده از آب‌های معدنی یا درست کردن آب بدون املاح خانگی است؛ به این صورت که آب را ابتدا بجوشانیم و پس از سرد شدن استفاده کنیم.
و اما رفع سنگ کلیه و مثانه:
-  مصرف روزانه سه فنجان آب انگور (قرمز یا زرد) در درمان سنگ کلیه و مثانه فوق‌العاده مفید است.
-  عصاره کرفس به‌عنوان ملین برای اینکه به روده‌های خسته و پیر کمک شود، توصیه می‌شود؛ به‌طوری که روزی یک لیوان عصاره کرفس مصرف شود. از این طریق روده به روش طبیعی تخلیه می‌شود (برگ‌ها را همیشه مصرف کنید) کرفس مواد مضر را دفع می‌کند.
-  کرفس کلیه و مثانه را تمیز می‌کند. از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می‌کند و ملین است. دانشمندان بر این عقیده‌اند که کرفس بهترین ماده غذایی است برای عفونت مجاری ادرار و اسید اوریک بالا از طریق تمیز کردن کلیه و مجاری ادرار.
-  دم‌کرده کاکل ذرت داروی مناسبی برای سنگ کلیه است (برای درست كردن دم‌كرده كاكل ذرت، ‌مقدار 30 گرم از کاکل ذرت را در یك لیتر آب جوش ریخته و به مدت 10 دقیقه دم کنید و سپس آن‌را میل فرمایید.)
معجونی فوق‌العاده برای شکستن سنگ کلیه: ترکیب عسل و سیاه‌دانه (اگر روزی چند قاشق چای‌خوری مصرف شود، سنگ‌شکن بسیار موثری خواهد بود.)
وی در رابطه با درمان کبد چرب در طب سنتی و راهکارهای آن می‌گوید:
به لطف خدا تمام بیماری‌ها از طریق روش سنتی و گیاهی قابل درمان هستند که به دو مورد از روش‌هایی که در کتاب «داروهای گیاهی و اعجاز در بهبودی آن» گنجانده شده، اشاره می‌کنم:
ترکیب عرقیات کاسنی و شاه‌تره قبل از خواب و قبل از صبحانه به مدت یک ماه اثر عجیبی در درمان کبد چرب دارد.
 خوردن عرق بادرنجبویه به‌صورت مستمر و روزانه به درمان کبد چرب کمک زیادی می‌کند، ولی باید در نظر داشت که باید از خوردن غذاهای پرچرب و فست‌فودها، سوسیس و کالباس پرهیز کرد. همچنین در تازه‌ترین یافته‌های محققان، اصلی‌ترین عامل ابتلا به کبد چرب مصرف نوشیدنی‌های شیرین از جمله نوشابه‌های گازدار است. پس بهترین شروع برای درمان کبد چرب، پرهیز ار عوامل بیماری‌زای این مشکل بشری است.
بابایی در پاسخ به این سوال که آیا طب سنتی قادر به درمان است یا تنها جنبه پیشگیرانه آن دارای اهمیت است، اظهار داشت: تمام بیماری‌ها در طب سنتی و طب شیمیایی ابتدا جنبه پیشگیری از پیشرفت بیماری و سپس در صورت استمرار مداوا جنبه بهبودی را دارند. در طب سنتی و گیاهی نیز می‌توان از پیشرفت بیماری جلوگیری و حتی آن‌را درمان کرد.
البته فراموش نکنیم که:
یا مَنْ اِسْمُهُ دَوآءٌ وَ ذِکرُهُ شِفآءٌ یا مَنْ یجْعَلُ الشِّفاءَ فیما یشاءُ مِنَ الاْشْیاءِ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مَحُمَّدٍ وَ اجْعَلْ شِفائى مِنْ هذَا الدّاءِ فىِ اسْمِک هذا ؛ اى که نامش دوا و ذکرش شفاست. اى که بنهد شفا را در هر چیزى که خواهد. درود فرست بر محمد و آل محمد و قرار ده شفاى مرا از این درد در این نامت!
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .