کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

افزایش ۳۵ برابری سرانه مصرف دیتا در کشور

(0 رای‌ها)
معاون وزیر ارتباطات از افزایش ۳۵ برابری سرانه مصرف اینترنت در کشور خبر داد و گفت: ظرف چهار سال اخیر سرانه مصرف دیتا از یک کیلوبایت به ۳۵ کیلوبایت رسیده است.
افزایش ۳۵ برابری سرانه مصرف دیتا در کشور به‌گزارش  مهر، محمد جواد آذری جهرمی از افزایش ظرفیت شبکه انتقال از ۶۲۰ گیگ به ۱۰ هزار گیگابیت و ظرفیت گذرگاه‌های ارتباطی از ۷۲ گیگ به ۷۰۰ گیگابیت خبر داد و گفت: سرانه مصرف دیتا از یک کیلوبایت به ۳۵ کیلوبایت در کشور ظرف چهار سال اخیر رسیده است.
وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جدی شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش شاخص کیفی مکالمات بین الملل بوده است که در مقطعی به دلیل بروز تحریم‌ها میزان موفقیت تماس‌های بین الملل به زیر ۵ درصد رسیده بود که هم اکنون با اقدامات صورت گرفته شاخص ASR  به بیش از ۴۷ درصد رسیده است.
معاون وزیر ارتباطات رشد ۵ درصدی شاخص کیفیت شبکه ارتباطات زیرساخت را بر اساس گزارش رگولاتوری یکی از مهمترین نتایج اقدامات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: هم اکنون آمارهای کیفی شبکه در حوزه سیگنالینگ به صورت آنلاین در دسترس عمومی قرار دارد.
وی با اشاره به اهداف مدنظر در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و با انتقاد از اینکه برخی دلایل ایجاد این شبکه را امنیتی عنوان کرده‌اند، تاکید کرد: مهم‌ترین دلیل ایجاد این شبکه ایجاد اشتغال برای جوانان و تولید ثروت است چرا که ما معتقدیم شبکه ملی اطلاعات باعث رشد فناوری اطلاعات در داخل کشور، تولید و اشتغال و رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی می‌شود.
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان اینکه نباید با به کار بردن مسائل امنیتی برای شبکه ملی اطلاعات تبلیغ منفی کنیم، افزود: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات به هیچ عنوان قصد محدود کردن دسترسی به منابع علمی و دیوار کشیدن دور خودمان را نداشته و نداریم.
جهرمی با اشاره به تغییر نظام تعرفه‌ای در راستای استفاده از شبکه ملی اطلاعات و تولید محتوا در بستر این شبکه خاطرنشان کرد: در سال گذشته از ۶۰۳ میلیارد تومان از درآمد ۲ هزار میلیارد تومانی زیرساخت صرف نظر کردیم تا بستر برای فعالیت تولیدکنندگان داخلی محتوا فراهم شود.
وی با بیان اینکه طبق اظهارات تولیدکنندگان محتوای ویدیویی و سرویس دهندگان خدمات در این بخش از بهمن ماه سال ۹۵ تاکنون شاهد رشد سه برابری ترافیک داخلی در حوزه سرویس‌های آنلاین ویدیویی هستیم، ادامه داد: در سال ۹۲ با سهم ۱۰ درصدی محتوای داخلی شاهد ۷.۲ گیگابیت محتوای داخلی در کشور بودیم که هم‌اکنون این رغم به ۲۵۰ گیگابیت رسیده است.
جهرمی گفت: به نفع تولید محتوا و ایجاد اشتغال تعرفه پهنای باند انتقال را دو مرحله کاهش دادیم.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .