کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

صالحی امیری: نشر در بهترین وضعیت بعد از انقلاب قرار دارد

(0 رای‌ها)
مردم‌نو؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نشر کشور در حال‌حاضر در بهترین وضعیت موجود پس از انقلاب اسلامی قرار دارد و تمامی مدیران و دست‌اندرکاران این حوزه بر خطوط قرمز نظام واقف‌اند.
صالحی امیری: نشر در بهترین وضعیت بعد از انقلاب قرار دارد به‌گزارش روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدرضا صالحی‌امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه نشست چشم‌انداز تئاتر استان‌ها، با تاکید بر این مطلب افزود: سال گذشته ٨٣ هزار عنوان کتاب در کشور منتشر شده است که در روند چاپ این کتاب‌ها تلاش برای رعایت چارچوب‌ها، هنجارها و ارزش‌های دینی و ملی صورت گرفته است.
وی در ادامه تصریح کرد: همکاران نظارتی ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت حداکثری بر روند محتوایی و چاپ کتاب‌ها دارند، ولی در عین‌حال ممکن است به‌عنوان مثال از ٨٣ هزار عنوان کتابی که در سال منتشر می‌شود، به‌صورت موردی برخی از مشکلات از نگاه آن‌ها خارج شود که بعد از متوجه شدن اصلاح می‌شود. صالحی‌امیری با اشاره به کتاب‌های بدون مجوز، گفت: در این زمینه مداخله خیلی جدی داریم و در یکسال گذشته نیز چاپ اینگونه کتاب‌ها کاهش یافته است و اگر گزارشی در این زمینه دریافت شود، نیروی انتظامی و قوه قضاییه با آن برخورد قانونی خواهند داشت.
وی تصریح کرد: در عین‌حال با توجه به حجم انتشار کتاب‌ها در سال، تعداد کتاب‌های قاچاق ناچیز است.
عضو کابینه تدبیر و امید درباره روند ساخت و پروانه فیلم نیز گفت: روند صدور مجوز ساخت و نمایش فیلم در سازمان سینمایی قانونمند است و کسی جز کارشناسان متخصص در آن مداخله ندارد.
وی ادامه داد: تمام اعضای هیئت نظارت بر نمایش فیلم در این سازمان، افراد صاحب صلاحیت و متخصص هستند و حتی برای نظارت‌های دینی و فقهی نیز شخصیت روحانی نیز در میان این اعضا حضور دارد. صالحی‌امیری درباره توقیف برخی فیلم‌ها نیز گفت: سیاست سازمان سینمایی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این اصل است که شورای پروانه نمایش، اصلاحات را به تهیه‌کننده یا کارگردان فیلم‌ها اعلام می‌کند و اگر این اصلاحات مورد پذیرش آن‌ها واقع شد، دوباره فیلم بازبینی و مجوز نمایش آن صادر می‌شود.
وی افزود: مفهوم توقیف باید از ذهن‌ها پاک شود؛ زیرا فیلم با توجه به روند دریافت مجوز نمایش که توضیح دادم، یا مجوز می‌گیرد یا نمی‌گیرد. بنابراین به‌جای قضاوت عجولانه بهتر است کار تشخیص صلاحیت نمایش فیلم به متخصصان آن واگذار شود؛ زیرا این روند در سازمان سینمایی از نظام استاندارد برخوردار است و همه ملاحظات فردی، اجتماعی، دینی و اخلاقی در آن رعایت می‌شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین‌حال تاکید کرد: ما همواره شنونده نقدهای سازنده هستیم و حساسیت‌های لازم در صدور مجوزهای مربوطه را رعایت می‌کنیم.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .