کارجو
 

banner3

banner2

banner1

banner4

banner5

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.cyberco.ir

نظر سنجی

به نظر شما توافق 5+1 تا چه اندازه در بهبود معیشت مردم تاثیر گذار خواهد بود؟

دنیای درون یخچال‌ها

(0 رای‌ها)
آزاده محمودی - مردم‌نو؛ می‌دانیم که یخچال برای حفظ و نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن مواد غذایی استفاده می‌شود. این کار به‌وسیله کاهش دما در داخل یخچال انجام می‌شود. کاهش دمای داخل یخچال، چه در گذشته و چه در زمان حال، با استفاده از گازهای خنک‌کننده یا سرماساز صورت می‌گیرد. بخش‌های اصلی سیستم خنک‌کننده یخچال عبارتند از:
دنیای درون یخچال‌ها لوله‌های شبکه فلزی پشت یخچال (کندانسور یا رادیاتور)
محفظه خنک‌کننده یا سردخانه یا جایخی (اِواپراتور)
موتور (کُمپرِسور)
سایر لوله‌ها و مجراهای یخچال
به‌عبارت دیگر، در یخچال یک مسیر کامل ایجاد شده که گاز خنک‌کننده در آن مسیر حرکت می‌کند. موتور یا کمپرسور یخچال وظیفه چرخاندن و به حرکت درآوردن این گاز را در مسیر به‌عهده دارد. گاز خنک‌کننده وقتی به جایخی می‌رسد، گرما را از مواد داخل آن می‌گیرد و خودش گرم می‌شود. سپس این گاز با فشار کمپرسور به میله‌های شبکه‌ای پشت یخچال منتقل می‌شود و در این میله‌ها، گاز دمای خود را از دست می‌دهد، یعنی با کمک هوای محیط خنک می‌شود و دوباره به حرکت درمی‌آید. هنگامی که کمپرسور یخچال شروع به کار می‌کند، گاز سردشده درون کمپرسور و مدار، با فشار زیاد به محفظه اوپراتور (سردخانه) ارسال می‌شود. این گاز در محفظه سردخانه گرمای داخل آن‌را گرفته خودش گرم می‌شود. با مکش کمپرسور، این گاز دوباره از محیط سردخانه خارج و به رادیاتور (کندانسور) که در پشت یخچال قرار دارد می‌رود. گاز در آنجا خنک می‌شود و مجددا از طریق کمپرسور به گردش درمی‌آید. این عمل به‌طور مرتب تکرار می‌شود تا محیط سردخانه به دمای مورد نظر برسد.
پس در واقع یخچال گرمای مواد داخل خود را می‌گیرد و به محیط اتاق منتقل می‌کند و از این طریق مواد داخل آن خنک می‌شود.
انواع گازهای خنک‌کننده    
در گذشته که در بسیاری از نقاط برق در دسترس نبود، برای سرماسازی در داخل یخچال از گاز آمونیاک استفاده می‌شد. این گاز بر اثر گرما منبسط می‌شد و در داخل مسیر حرکت می‌کرد و باعث خنک شدن داخل یخچال می‌شد. حتما می‌دانید که در گذشته این یخچال‌ها با نفت کار می‌کردند. در واقع نفت سوختی بود که به جای برق، آمونیاک را در مسیر خود به گردش درمی‌آورد تا عمل خنک‌کنندگی ممکن شود. یخچال‌های نفتی هنوز هم در برخی از مناطق دوردست مورد استفاده قرار می‌گیرند.
استفاده از گاز آمونیاک امروزه به‌طور کلی کنار گذاشته شده، چون این گاز بسیار سمی است، خاصیت انفجاری دارد و وقتی با رطوبت ترکیب شود، اثر بسیار بدی روی فلزات دیگر دارد. امروزه به جای آمونیاک از گاز فریون یا فرئون استفاده می‌شود که هیچ‌یک از معایب آمونیاک را ندارد، اما عیب عمده این گاز نیز تأثیر آن روی لایه اُزُن است که متخصصان با برخی تغییرات، اثر مخرب آن‌را به مراتب کمتر کرده‌اند.
برفک!
وقتی که هوای گرم از اطراف یک جسم سرد عبور می‌کند، هوایی که در تماس با جسم سرد است کمی از رطوبت خود را به‌صورت قطرات آب از دست می‌دهد. هرچه رطوبت هوا بیشتر باشد، تفاوت دمای بین هوا و جسم فوق نیز بیشتر می‌شود و سرعت تشکیل قطرات آب افزایش پیدا می‌کند. جایخی یا سردخانه و صفحاتی که وظیفه خنک‌سازی را به‌عهده دارند سرد هستند، وقتی در یخچال باز شود یا غذای گرم درون یخچال گذاشته شود، مقداری هوای گرم وارد یخچال می‌شود. مقداری از رطوبت این هوا به‌صورت آب و کمی به‌صورت لایه‌هایی از برفک یا یخ در قسمت سردخانه ظاهر می‌شود. این برفک عمل تبادل حرارتی بین بدنه سردخانه و هوای داخل یخچال را دچار نقص خواهد کرد و سبب خواهد شد که یخچال به‌خوبی کار نکند.
البته امروزه در اکثر یخچال‌ها تدبیرهایی اندیشیده شده است که به وسیله‌های مختلف، این برفک‌ها به‌طور اتوماتیک از بین بروند که حتما نام برخی از آن‌ها را زیاد شنیده‌اید: نوفراست و دیفراست.
 نوفراست یا دیفراست؟!
یخچال‌های نوفراست (No Frost) یا بدون برفک یخچال‌هایی هستند که طوری طراحی می‌شوند که اصلا برفک نزنند. برفک نزدن یخچال ویژگی خوبی است، اما یک یخچال نوفراست واقعی خیلی گران است. متاسفانه بسیاری از یخچال‌های موجود  در بازار که به اسم نوفراست و با قیمتی بالاتر عرضه می‌شوند، در عمل برفک می‌زنند.
یخچال‌های دیفراست (Defrost) یخچال‌هایی هستند که برفک‌گیری آن‌ها به شکل دستی انجام می‌شود، یعنی هر وقت برفک آن‌ها زیاد شد، باید مثلا دکمه برفک‌گیری را فشار داد تا برفک آن آب شود. این یخچال‌ها قیمت مناسب‌تری دارند و به‌دلیل آنکه اجزای آن‌ها در دسترس است، در صورت خراب شدن، تعمیر آن‌ها نیز بسیار راحت‌تر است.
برخی از یخچال‌ها مانند یخچال‌های برفاب، از نوع دیفراست اتوماتیک هستند، یعنی علاوه‌بر آنکه مزیت‌های سیستم دیفراست (ارزانی و تعمیر آسان) را دارند، خودشان نیز به طور دایمی برفک را آب می‌کنند و برفک آب‌شده از طریق یک لوله خروجی به ظرف تبخیر در بالای موتور منتقل می‌شود. با گرمای موتور، این آب تبخیر و موتور نیز خنک می‌شود. در صورت نگهداری مناسب، استفاده از این یخچال‌ها راحت و قیمت آن‌ها مناسب است.
ارتباط با سردبير
news@zanjannews.com
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 

1385 - 1394 © تمامی حقـوق این سـایت متعلق به روزنامه مردم نو می باشد .