Zanjan

 

 

 

Mardom-e-No

   

  05 خرداد 1392  

10 news

خبر
سرمقاله و یادداشت
گزارش
گفت و گو
طنز
مطالب رسیده
عکس و گزارش تصویری
ستونهای ثابت
سرویس شهرستانها(خدابنده)
گزارش آگهی

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

روند روزنامه مردم نو را چگونه ارزیابی می کنید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
بد

|Zanjan News|  به سایت روزنامه مردم نو خوش آمدید  
یک زنبوردار نمونه:
یک سوم از کندوهای ماهنشان بر اثر خشکسالی از بین رفته است
(0 )
جامعه كارگری نیازمند برنامه‌ای اورژانسی است
• فعالان كارگری در دیدار با ابوترابی فرد با تاكید بر ناكافی بودن افزایش 25 درصدی مزد 92 از طرح افزایش قیمت حامل‌های انرژی كه از سوی كمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی است انتقاد كرده و آن را منجر به ایجاد موج جدیدی از گرانی‌ها دانستند.
اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان در اواخر نیمه اول خرداد
• آزمون ورودی مدارس راهنمایی استعدادهای درخشان و نمونه دولتی امروز با حضور 370 هزار دانش‌آموز شامل 190 هزار دانش‌آموز دختر و 180 هزار دانش‌آموز پسر برگزار شد.
تعداد تامل برانگیز چک‌های برگشتی هر روز
• براساس دستورالعمل بانک مرکزی از بانک‌ها خواسته شده که از ارائه دسته چک به تولیدکنندگان دارای سابقه چک برگشتی و بدهی غیرجاری به بانک‌ها و یا مؤسسات اعتباری غیربانکی خودداری کنند که این موضوع و ابلاغ آن اعتراضاتی را به دنبال داشته است.
معافیت مالیاتی مالکان املاک و اصناف تمدید شد
• براساس دیگر مصوبه مجلس شورای اسلامی، تمامی درآمدهای حاصل از فروش کالا و خدمات شرکت‌های دولتی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری به استثنای بانک‌ها، بیمه‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی به حساب‌های معرفی شده از سوی خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود تا حسب مورد طبق احکام و مقررات قانونی بین ذی‌نفعان مربوطه تقسیم شود.
Zanjan News >خبر


• متأسفانه متوليان امور بیمه با بهانه‌های واهی از پرداخت بیمه‌های زنبور و زنبورداری خودداری می‌کنند. بيمه‌ها زنبورداران را به عنوان کارفرما تلقی می‌کنند، درحالی که این قشر در مجموعه زنبورداری به عنوان کارگر فعالیت می‌نمایند.

 ایسنا: یک زنبوردار نمونه گفت: بر اثر خشکسالی سال گذشته خسارتهای فراواني به زنبورداران منطقه ماهنشان وارد شده است به گونه‌اي که براساس آمارهای موجود، يك سوم از كندوهاي اين منطقه بر اثر خشکسالی از بین رفته است.
اباصلت رحمانی به عدم ارائه تسهیلات از سوی دولت به زنبورداران اشاره و اظهار کرد: درحال حاضر زنبورداری به عنوان یک شغل و یا شاخه‌ای از کشاورزی محسوب نمی‌شود و این امر موجب کندی ارائه تسهیلات بانکی به فعالان اين عرصه می‌شود، به گونه‌ای که بانکها هنگام ارائه تسهیلات وثیقه‌های سنگین از زنبورداران مطالبه می‌کنند و طبعاً زنبوران از عهده تأمین این وثیقه‌ها برنمی‌آیند .
این زنبوردار نمونه با بیان اینکه ضعف قوانین در فعاليتهاي تولیدی و تعاونیها و قوانین دست و پاگیر از مشکلاتی است که زنبورداران با آن دست به گریبان هستند، تصریح کرد: هم اکنون از صنعت زنبورداری در کشور حمایت خاصی نمی‌شود. اگر عدم حمایت دولت از این صنعت ادامه پیدا کند زمينه افول و نابودی این صنعت فراهم خواهد شد.
وی ادامه داد: متأسفانه متوليان امور بیمه با بهانه‌های واهی از پرداخت بیمه‌های زنبور و زنبورداری خودداری می‌کنند. بيمه‌ها زنبورداران را به عنوان کارفرما تلقی می‌کنند، درحالی که این قشر در مجموعه زنبورداری به عنوان کارگر فعالیت می‌نمایند.
رحمانی همچنین به عدم ارائه داروهای مناسب به زنبورداران اشاره کرد و گفت: داروها یا اصلاً به زنبورداران ارائه نمی‌شود و یا دارویی داده می‌شود که به درد زنبورداران نمی‌خورد، به گونه‌ای که بارها مشاهده شده است که اثرات شیمیایی داروها برعسل باقی می‌ماند.
وی خاطرنشان كرد: اگر در زمینه صنعت زنبورداری سرمایه‌گذاری مناسبی صورت گیرد، اين صنعت مي‌تواند موجب اشتغالزایی مناسبي در کشور شود، چراکه با سرمایه‌گذاری اندک، ارزش افزوده بالایی عاید زنبوردار در مدت زمان کوتاهی می‌شود.
رحمانی با اشاره به اینکه در حدود 300 کندوی عسل را با موفقیت به تولید بهینه رسانده است، اظهار کرد: میانگین تولید عسل براساس آخرین اطلاعات انجمن زنبورعسل ایران، 8 تا 12 کیلوگرم برای هرکندو است که از اوایل سال جاری موفق شده‌ایم كه 22 کیلوگرم عسل را از هر کندو برداشت نماییم.
وی تصریح کرد: درحال حاضر دراین زنبورداری موفق به تولید عسل حاوی آهن، کلسیم، و ویتامین D شده‌ایم که منجربه جذب و هضم راحت توسط کودکان می‌شود.
 

 

 


Develope And Designed By : H.GoodarziHossein Goodarzi