Zanjan

 

 

 

Mardom-e-No

   

  05 خرداد 1392  

10 news

خبر
سرمقاله و یادداشت
گزارش
گفت و گو
طنز
مطالب رسیده
عکس و گزارش تصویری
ستونهای ثابت
سرویس شهرستانها(خدابنده)
گزارش آگهی

1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

روند روزنامه مردم نو را چگونه ارزیابی می کنید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
بد

|Zanjan News|  به سایت روزنامه مردم نو خوش آمدید  
بخشدار بخش مرکزی با اشاره به مشکل کم‌آبی عنوان کرد:
جهت رفع مشکل آب شرب حداقل نیازمند احداث 4 سد می‌باشیم
5 / 0 (1 )  
ضرر استفاده از مکمل‌ سوخت بر دوش مصرف کننده
• این گزارش اضافه می‌کند از این‌رو در صورتی‌که فرآورده‌ای به هر دلیل مورد تایید وزارت نفت قرار نگیرد، با امکانات و تاسیسات موجود در انبارهای شرکت ملی پخش، اصلاحات مورد نظر انجام شده و فرآورده منطبق با استاندارد به بازار عرضه می‌شود.
انا لله و انا اليه راجعون مروری بر زندگی آیت‌ا...‌العظمی سیدمحمد‌عزالدین حسینی‌زنجانی (ره)
• آیت‎ا...‌العظمی حسینی‌زنجانی(ره) پس از سال‎ها تحصیل و تدریس در حوزه علمیه قم به نجف اشرف عزیمت کرد و ماه‎ها در دروس آیات عظام سید‌عبدالهادی شیرازی و سیدابولقاسم خوئی و خصوصا سیدمحسن حکیم شرکت می‎کرد، در حالی‌که خود از مجتهدان مطرح حوزه علمیه بود.
مرتضوی: از روند دادگاه راضی نیستم روح‌الامینی: از دادگاه امروز بسیار راضی‌ام
• از جریان رسیدگی به پرونده در دادگاه بسیار راضی هستم. درخواست ما از روز اول این بود که افرادی که مرتبط با ماجرای کهریزک هستند مسئولیت‌شان را بپذیرند، عذرخواهی کنند و از سمت خود برکنار شوند؛ اما متاسفانه به خواسته ما توجهی نشد که اگر این اتفاق می‌افتاد مساله به دادگاه نمی‌کشید.
عجیب‌ترین مسابقات ورزشی به نام کول کردن همسر!
• مسابقه دویدن با کفش پاشنه‌دار شاید یکی از خنده‌دارترین رقابت‌های دنیا باشد اما مسابقه‌های دیگری هم هستند که روی دست این مسابقه پر افت و خیز بلند شده‌اند. از مسابقه کول کردن همسر تا فرار از زامبی‌های گرسنه!
Zanjan News >گزارش


• مبلغ قابل توجهی به صورت سالانه در اختیار دهیاری‌ها قرار نمي‌گیرد و دولت بیشتر برای اجرای پروژه‌ها اعتبار اختصاص می‌دهد ضمن اینکه بعضا برای خرید و تجهیز دهیاری مبالغی در اختیار شورای روستا و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد.

محمدعلی حیدری- طرح جایگزینی دهیاران زیردیپلم براساس بخشنامه جدید وزارت کشور تا انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها به تعویق افتاده و افرادی که تا قبل از سال 86 از سوی شورا به عنوان دهیار معرفی شده‌اند می‌توانند تا پایان این دوره به فعالیت خود ادامه دهند.
در حال حاضر اهالی بیش از 15 روستای بخش مرکزی شهرستان زنجان با مشکل کمبود آب شرب روبه‌رو بوده و جهت رفع این مشکل حداقل نیازمند احداث بیش از چهار سد می‌باشند.
مطالب فوق، بخشی از اظهارات ابوالفضل خوئینی بخشدار بخش مرکزی شهرستان زنجان می‌باشد که در گفت‌وگو با مردم‌نو عنوان کرد.
وی، در پاسخ به این سؤال که «چرا علی‌رغم اتمام مهلت ارائه شده از سوی بخشداری برای برکناری دهیاران زیردیپلم این بخش اقدامی صورت نگرفته و همچنان بر سر فعالیت خود می‌باشند؟» اظهار داشت: پیش از این مقرر شده بود تمامی دهیاران زیردیپلم با معرفی افراد جدید از سوی شوراهای روستا جایگزین گردند اما براساس بخشنامه‌ای که از سوی وزارت کشور در اختیار بخشداری‌ها قرار گرفته، مقرر شد که افراد زیردیپلمی که تا قبل از سال 86 از سوی شوراها به عنوان دهیار معرفی شده و در حال حاضر مشغول به فعالیت می‌‌باشند تا اتمام دوره شوراهای فعلی به فعالیت خود ادامه دهند و بر همین اساس بخشداری اقدامی درخصوص جایگزینی افراد باقی مانده، انجام نداده است.
ابوالفضل خوئینی، درخصوص این سؤال که «در حال حاضر چه تعداد از روستاهای این بخش دارای بخشدار بوده و میزان تحصیلات دهیاران در چه سطحی می‌باشد؟» پاسخ داد: از مجموع 135 روستای این بخش 70 روستا با توجه به میزان جمعیت موردنیاز دارای دهیاری می‌باشد که خوشبختانه از این تعداد تنها پنج دهیار سطح تحصیلاتشان زیردیپلم می‌باشد ضمن اینکه 27 دهیار دارای مدرک تحصیلی دیپلم، 12 دهیار فوق‌دیپلم و 19 دهیار دارای مدرک لیسانس می‌باشند که از این جهت برای بخش مرکزی یک امتیاز محسوب می‌گردد.
وی، در رابطه با میزان حقوق و دستمزد دهیاران جذب شده گفت: با توجه به قوانین و مقررات مربوطه دهیاران جذب شده حقوق و مزایای خود را براساس مفاد قانون‌کار دریافت کرده و حداقل حقوق کارگری را دریافت می‌کنند.
ضمن اینکه برخی از دهیاران نیز با توجه به پاره‌وقت بودن فعالیتشان براساس این قانون مزد دریافت می‌نمایند، ضمن اینکه طرح ادغام دهیاری روستاهای پاره‌وقت را جهت بهبود وضعیت روستاها اخیرا در دستور کار قرار داده‌ایم به گونه‌ای که در حال حاضر در 10 روستای این بخش طرح ادغام دهیاری صورت گرفته و پنج دهیار رسیدگی به مسائل و مشکلات این 10 روستا را برعهده گرفته‌اند.
بخشدار بخش مرکزی شهرستان زنجان در پاسخ به این سؤال که «آیا سرانه‌ای نیز از سوی دولت به روستاییان در اختیار دهیاری‌ها قرار می‌گیرد؟» گفت: مبلغ قابل توجهی به صورت سالانه در اختیار دهیاری‌ها قرار نمي‌گیرد و دولت بیشتر برای اجرای پروژه‌ها اعتبار اختصاص می‌دهد ضمن اینکه بعضا برای خرید و تجهیز دهیاری مبالغی در اختیار شورای روستا و دهیاری‌ها قرار می‌گیرد.
ابوالفضل خوئینی، در رابطه با این سؤال که «چه تعداد از روستاهای بخش مرکزی با مشکل کمبود آب شرب مواجه می‌باشند و بخشداری چه راهکارهایی برای رفع مشکلات روستاییان ارائه کرده است؟» اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی ساکنان روستاهای بخش مرکزی مشکل آب شرب و کشاورزی می‌باشد به گونه‌ای که در حال حاضر در بیش از 15 روستا مخصوصا در فصول گرم سال با مشکل تامین آب شرب مواجه هستیم.
وی، مجتمع معجزات را که 10 روستای این بخش از شبکه آب آن استفاده می‌کند، یکی از کم‌آب‌ترین مناطق عنوان کرد و گفت: این مجتمع و روستاهای زیرمجموعه آن هرساله با کمبود آب شرب و جیره‌بندی روبه‌رو می‌باشند ضمن اینکه روستاهای همایون، مرسع، خاتون‌کندی، رامین، ذاکر و قلتوق از این وضعیت مستثنی نمی‌باشند، و به تبع مشکل آب شرب با مشکل کمبود آب کشاورزی نیز مواجه هستند.
بخشدار بخش مرکزی به راهکارهای پیش رو پرداخت و اظهار داشت: ایجاد چاه‌های عمیق زیرزمینی، مجتمع‌های آب‌رسانی و احداث سد از راهکارهای اصلی تامین آب شرب روستاهای نیازمند به آب شرب و آب کشاورزی می‌باشد و در این راستا اقداماتی صورت گرفته، به عنوان نمونه دو حلقه چاه عمیق جهت تقویت شبکه آبرسانی معجزات احداث و آماده اتصال شده و از طرفی پروژه احداث سد رامین- قزل تپه جهت تامین آب موردنیاز طراحی شده و مراحل تصویب و اختصاص اعتبار را می‌گذرانند و همچنین برای تامین بخشی دیگر از آب موردنیاز این بخش در روستاهای مهتر و روستای رزن نیز مطالعات موردنیاز جهت احداث سد شروع شده که امیدواریم با احداث و بهره‌برداری از این سدها در آینده مشکل آب شرب و کشاورزی منطقه رفع شده و به تبع آن شاهد افزایش اشتغال و عدم مهاجرت اهالی از روستاها به شهرها باشیم.
 

 

 


Develope And Designed By : H.GoodarziHossein Goodarzi