Zanjan

 

 

 

Mardom-e-No

   

  05 خرداد 1392  

10 news

خبر
سرمقاله و یادداشت
گزارش
گفت و گو
طنز
مطالب رسیده
عکس و گزارش تصویری
ستونهای ثابت
سرویس شهرستانها(خدابنده)
گزارش آگهی

1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

روند روزنامه مردم نو را چگونه ارزیابی می کنید؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
بد

|Zanjan News|  به سایت روزنامه مردم نو خوش آمدید  
معاونت بهداری نیروی انتظامی:
13 مرکز معاینه چشم در زنجان وجود دارد
5 / 0 (1 )  
ضرر استفاده از مکمل‌ سوخت بر دوش مصرف کننده
• این گزارش اضافه می‌کند از این‌رو در صورتی‌که فرآورده‌ای به هر دلیل مورد تایید وزارت نفت قرار نگیرد، با امکانات و تاسیسات موجود در انبارهای شرکت ملی پخش، اصلاحات مورد نظر انجام شده و فرآورده منطبق با استاندارد به بازار عرضه می‌شود.
انا لله و انا اليه راجعون مروری بر زندگی آیت‌ا...‌العظمی سیدمحمد‌عزالدین حسینی‌زنجانی (ره)
• آیت‎ا...‌العظمی حسینی‌زنجانی(ره) پس از سال‎ها تحصیل و تدریس در حوزه علمیه قم به نجف اشرف عزیمت کرد و ماه‎ها در دروس آیات عظام سید‌عبدالهادی شیرازی و سیدابولقاسم خوئی و خصوصا سیدمحسن حکیم شرکت می‎کرد، در حالی‌که خود از مجتهدان مطرح حوزه علمیه بود.
مرتضوی: از روند دادگاه راضی نیستم روح‌الامینی: از دادگاه امروز بسیار راضی‌ام
• از جریان رسیدگی به پرونده در دادگاه بسیار راضی هستم. درخواست ما از روز اول این بود که افرادی که مرتبط با ماجرای کهریزک هستند مسئولیت‌شان را بپذیرند، عذرخواهی کنند و از سمت خود برکنار شوند؛ اما متاسفانه به خواسته ما توجهی نشد که اگر این اتفاق می‌افتاد مساله به دادگاه نمی‌کشید.
عجیب‌ترین مسابقات ورزشی به نام کول کردن همسر!
• مسابقه دویدن با کفش پاشنه‌دار شاید یکی از خنده‌دارترین رقابت‌های دنیا باشد اما مسابقه‌های دیگری هم هستند که روی دست این مسابقه پر افت و خیز بلند شده‌اند. از مسابقه کول کردن همسر تا فرار از زامبی‌های گرسنه!
Zanjan News >گزارش


• متاسفانه علی‌رغم وجود مراکز متعدد دارای اپتومتریست و چشم پزشک در سطح شهر مراکز آموزش رانندگی و حتی پلیس +10 تنها سه مرکز معاینه چشم را برای داوطلبان معرفی می‌کنند.

محمدعلی حیدری- ازدحام متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی در برخی از مراکز معاینه چشم طرف قرارداد با بنیاد تعاون ناجا در زنجان و عدم ارائه آدرس تمامی مراکز معاینه چشم طرف قرارداد به متقاضیان از سوی آموزشگاه‌های رانندگی و حتی پلیس +10 این شبهه را در افکار مراجعان ایجاد کرده که افراد یا مؤسساتی، خواسته یا ناخواسته موجبات تضییع وقت دواطلبان گواهینامه رانندگی را فراهم می آورند.
در حال حاضر در بسیاری از آموزشگاه‌های رانندگی و مراکز پلیس +10 تنها آدرس سه مرکز معاینه چشم در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد؛ این در شرایطی است که حدود 13 پزشک با بنیاد تعاون ناجا طرف قرارداد می‌باشند و ارائه آدرس آن‌ها می‌تواند از ازدحام موجود در این سه مرکز کاسته و از اتلاف وقت ارزشمند مراجعان جلوگیری کند.
مرتضی احدی، یکی از مراجعین به مرکز معاینه چشم مستقر در خیابان صفا با بیان اینکه ارزش وقت داوطلبان اخذ گواهینامه رانندگی نادیده گرفته می‌شود گفت: متاسفانه علی‌رغم وجود مراکز متعدد دارای اپتومتریست و چشم پزشک در سطح شهر مراکز آموزش رانندگی و حتی پلیس +10 تنها سه مرکز معاینه چشم را برای داوطلبان معرفی می‌کنند این در شرایطی است که مراکز فوق الذکر به تنهایی پاسخگوی نیاز داوطلبان نبوده و در این بین وقت ارزشمند متقاضیان تلف می‌گردد.
جوزی یکی دیگر از مراجعان به مرکز مزبور با بیان اینکه مراکز پلیس +10 و آموزشگاه‌های رانندگی آدرس تعداد محدودی از مراکز معاینه چشم را به داوطلبان ارائه می‌دهند افزود؛ با وجود اینکه روزانه تعداد زیادی از شهروندان برای اخذ گواهینامه رانندگی به مراکز معاینه چشم طرف قرارداد؛ راهنمایی و رانندگی مراجعه می‌کنند اما تنها آدرس چهار مرکز واقع در خیابان جاوید، امیرکبیر، سه راه امجدیه و صفا به داوطلبان ارائه می‌گردد در نتیجه متقاضی به علت عدم آگاهی از وجود سایر مراکز مجبور به مراجعه به این واحدها می‌شود مراکزی که بیشتر مواقع به علت تعداد زیاد متقاضی بعضا ویزیت مراجعان را به روزهای آینده موکول می‌کنند.
در همین رابطه به سراغ پزشک مستقر در مرکز معاینه چشم خیابان صفا رفتیم وی، ابتدا خود را سرهنگ معرفی کرده و این مرکز را یک محیط نظامی عنوان می‌کند که امکان تهیه گزارش از آن غیرقانونی است وی در خصوص علت ازدحام جمعیت می گوید: نزدیکی به برخی از آموزشگاه‌های رانندگی موجب شده تا متقاضیان این مرکز را انتخاب کنند ضمن این که داوطلبان می‌توانند به سایر مراکز طرف قرارداد که تعداد آن‌ها حدود 12 مرکز می‌باشد مراجعه کنند.
در این خصوص به سراغ یکی دیگر از پزشکان طرف قرارداد با بنیاد تعاون ناجا رفتیم، او علی‌رغم اینکه تمایلی به این گفت‌وگو نداشت، گفت: متاسفانه آموزشگاه‌های رانندگی از ارائه آدرس تمامی مراکز طرف قرارداد خودداری می‌کنند و در نتیجه شاهد بیکار ماندن برخی از پزشکان و در مقابل ازدحام در برخی دیگر از مراکز می‌باشیم این در شرایطی است که اصولا آموزشگاه‌ها موظف به درج آدرس تمامی مراکز طرف قرار داد با نیروی انتظامی می‌باشند وظیفه‌ای که بنا به دلایلی به فراموشی سپرده می‌شود.
در این رابطه قصد گفت‌وگو با برخی دیگر از پزشکان طرف قرارداد را نیز داشتیم که متاسفانه هر کدام به دلایلی حاضر به اظهار نظر نشدند.
دکتر اسکندرلو معاونت بهداری نیروی انتظامی نیز با تاکید بر این که تمامی آزموشگاه‌ها موظف به درج آدرس مراکز قرارداد می‌باشند اظهار داشت؛ این برداشت که عده‌ای به فکر انحصار طلبی و سوء استفاده از متقاضیان اخذ گواهینامه در مراکز معاینه چشم می‌باشند یک سوء تفاهم می‌باشد، چرا که اولا متقاضیان مختار به مراجعه به هر یک از مراکز طرف قرارداد بوده و از طرفی پزشکان برای ویزیت با محدودیت‌هایی مواجه هستند محدودیت‌هایی که از طرف تهران اعمال شده و اجازه ویزیت افراد معینی را به پزشک مربوطه می‌دهد ضمن اینکه باید توجه داشت نزدیکی برخی از آموزشگاه‌ها به تعدادی از مراکز معاینه چشم از یک سر و اعمال جریمه‌های جدید در رابطه با تعویض گواهینامه‌ها و صدور المثنی موجب شده تا تعداد مراجعان در برخی از مراکز افزایش یابد با این حال ما آمادگی داریم تا با آموزشگاه‌هایی که در ارائه ادرس تخلف می‌کنند برخورد نماییم.
در همین رابطه یکی از مسئولان مؤسسه رهگشا تعداد پزشکان طرف قرارداد این مؤسسه را در استان 30 پزشک و در شهر زنجان 13 پزشک عنوان کرد و افزود؛ تذکرات لازم جهت ارائه آدرس تمامی این 13 مرکز در آموزشگاه‌های رانندگی داده خواهد شد تا وقت کمتری از متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی گرفته شده و عدالت رعایت گردد.
 

 

 


Develope And Designed By : H.GoodarziHossein Goodarzi